Adatok

Kiadó
Kiadás éve
2010
Sorozat
Sorozat része
1. rész

Részletes leírás

Valaha a Sith-rend mestereinek száma több ezerre rúgott, ám a belviszályok megosztották őket. Végnélküli csatákat vívtak egymással, mígnem egy nagyúr egyesítette őket, hogy közösen hajtsák uralmuk alá a Galaxist - és az utolsó szálig kiírtsák a Jediket...
Dessel, a kortózisbányász a Köztársaság igazságszolgáltatása elől menekülve a Sith Hadseregben rejtőzik el, és hamarosan a Köztársaság és a Jedi ellen vívott háborúban találja magát. Ereje, ravaszsága és különleges képességei miatt a Sith-mesterek felfigyelnek rá, és lehetővé teszik számára, hogy a Sith Akadémia tanítványaként megismerje az Erő sötét oldalát - feltéve, ha bebizonyítja, hogy érdemes rá.
A Sith-ek köreiben megszokott árulások és orvgyilkosságok örökös viharában a könyörtelenség a túlélés egyetlen kulcsa. Bane egy napon rádöbben, hogy csakis akkor reménykedhet a Rend győzelmében, ha visszatér annak ősi hagyományaihoz, ha elveti mindazt, amit tanult, és a legelső Sith-ek rég elfeledett bölcsességéből merít - hogy a hamvaiból mindannak, amit meg kell semmisítenie, megteremthesse a sötét oldal új korszakát...

Értékelések

5.0
4 értékelés alapján
5 csillag
4
4 csillag
0
3 csillag
0
2 csillag
0
1 csillag
0

Értékeld ezt a terméket

Vásárlói vélemények

  • 410 oldal. Ha elkezded,számíts rá,hogy letehetetlen!
    Villamoson,munkában,hajnalban olvasom,két nap alatt kilehet végezni ilyen tempóban!

  • Nagyon jó könyv a STAR WARS a kedvenc történetem sok könyvet képregényt olvastam róla sok filmet néztem róla és számtalan vele kapcsolatos játékot játszottam vele kapcsolatban kevés ember van ki többet tud nálam a star wars-rol ebben a könyvben rengeteget meg lehet tudni a sithekről az erő igazi természetéről hatalomról lézerkardvívásról és a holocronokról.... NAGYON JÓ KÖNYV!!!!

  • Tavaly karácsonyi ajándékba vettem meg Magamnak és azóta kétszer elolvastam és bevallom a Szukits ezzel a regénnyel mérföldkőhöz érkezett.
    Végre egy regény, amely bemutatja alaposan a Sötét öldalt valamint a Sötét Nagyurakat.
    Számomra Darth Bane Darth Vader mellett a legösszetettebb Sith Nagyúr és nagyon szimpatikus karakter. Igazi antihős.
    A többi karakter is jó volt főleg Githany Úrnő és Ka\'sim Mester.
    Jövőhéten megveszem a 2.részt a Sötétpenge Malus 2. részével együtt utószületésnapi ajándékba és ez a két külön világban játszódó regénysorozat a Szukits Kiadó 2011-es évi LEGJOBB dobásai.

  • A legjobb, amit eddig olvastam. A Régi Köztársaság kora és a Sith-ek amúgy is közelebb állnak hozzám de ez a könyv kötelező mindenkinek. Igazi Star Wars hangulat. Rengeteg információt megtudunk a Sith-ekről, a rendszerről, az Erőről és nem utolsósorban a régebbi korról az univerzumon belül. Részletgazdag, minőségi munka. Az izgalmas cselekmény mellé kidolgozott karakterek kerülnek, melyeket az író szépen bemutatott.... 10/10

  • Rólunk írták

    Írj értékelést!