A Citadel festékek a legnépszerűbbek. A tégelye úgy van kialakítva, hogyha felrázod és felhajtod a tetejét akkor a kialakul egy kis tálka, amiben benne lesz festék. Így csak annyit fogsz elhasználni amennyit kell. Ha becsukod visszafolyik. Új fejlesztés a Contrast termékcsalád, amivel rengeteg időt lehet megspórolni.
xxx
Mutasd az összeset
Az alapozás adja a festék jó tapadását és biztosít egy kezdeti “háttérszínt”. A két leggyakrabban használt alapozó a Chaos Black fekete és a White Scar fehér. A kontraszt festékekhez a Wraithbone és a Grey Seer alapozókat ajánlja a gyártó. Speciális szinű figurákhoz használhatók a szines alapozók, amivel sokat lehet spórolni az időn. Például a Leadbelcher alapozóval fújt Necron figurákra már csak a szépítő festékeket kel feltenni.
Mutasd az összeset
Az alap festék réteggel adjuk meg az egyes részek színvilágát. A páncél legyen kék, az arc bőrszínű, a csizma fekete, a kard fémes. Jó fedő réteget ad, sok pigmentet tartalmaz.
Mutasd az összeset
A Base festékeknél hígabb állagú és kevesebb pigmentet tartalmazó festék a Layer. Egy-három vékonyabb rétegben vihetjük fel a Base festék fölé, ezzel képezve minél homogénebb színátmenetes felületet. Ebből a festék típusból már szinként 2 félével el tud lenni egy kezdő festő. Az apróbb részletek miatt elsősorban Layer "S" ecsetet ajánlunk hozzá.
Mutasd az összeset
Az árnyékolás leghatékonyabb módja a “bemosás”, ahol a figurára egy eléggé higított festékréteget viszünk fel, ami megül a mélyedésekben, ahol természetesen árnyék lenne. Ehhez fognak kelleni a Shade típusú festékek. Egy Shade beszerzése gyakorlatilg elengedhetetlen egy figurához, ha szeretnénk valamilyen mélységet adni a felületeknek. A leggyakoribb az Agrax Earthshade (barnás árnyalattal) és a Nuln Oil (feketés árnyalattal) a kezdő festők körében, ugyanis ezek a legszéleskörűbben felhasználható árnyalatok.
Mutasd az összeset
A Citadel festék skála igazi ékkövei, szó szerint, mivel itt találjuk a Spiritstone Red, Waystone Green, Soulstone Blue festékeket, melyek az ékkövek készítéséhez lettek megalkotva. Ezen kívül található itt vér, rozsda, oxid és egyéb hasznos és kezdő barát festék apróbb részletek hozzáadásához. Kis kreativitással itt igazán kiemelkedőt lehet alkotni, érdemes képeket nézegetni az ötletek gyűjtéséhez.
Mutasd az összeset
A legsűrűbb állagú festék a palettából. Kimondottan a Dry brush technikához lett kitalálva. Ezen festékek állaga megfelelő a Dry brush technikához és nincs további teendőnk vele. Már alapból úgy néz ki mintha be lenne száradva a tégelybe. Kemény szálú merev ecset kell a felviteléhez. Ezzel a festékkel lehet kikerülni azt, hogy base festéket téve az ecsetre, addig festegetünk egy száraz törlőkendőn míg már úgy néz ki mintha nem fogna és mégis.
Mutasd az összeset
Contrast
Az új Contrast termékcsalád a kezdőket támogatja. Egy rétegben egyszerre alap festékréteg, árnyékoló és kiemelő hatása is van. A különleges állagának köszönhetően egy rétegben tudsz vele színárnyalatokat létrehozni. Befolyik a mélyedésekbe, de világosabb hatást kelt a kiemelt részeken. Utána már csak a talapzatot kell megcsinálnod és harcra készek az egységeid.
Mutasd az összeset